CAYMA HAKKI

Müşteri, Mesafeli Satış Sözleşmesinin kurulmasını müteakip 14 (on dört) gün içinde, herhangi bir neden belirtmeksizin, cayma hakkına sahiptir (madde 17.3'te belirtilen cayma hakkının kullanılamayacağı ürün grubu için düzenlenen sözleşmeler hariç olmak üzere).

Satın alınan ürünler ARAS KARGO YURTİÇİ-YURTDIŞI TAŞIMACILIK A.Ş. (“ARAS”) aracılığıyla ücretsiz olarak iade edilebilir.

Cayma süresi Müşteri veya Müşteri’nin belirlediği üçüncü bir kişi (kurye dışında) tarafından ürünlerin zilyetliğini devraldıktan 14 (on dört) gün sonra ya da tek sipariş ile birden fazla ürünün ayrı ayrı teslim edildiği durumda, Müşteri veya Müşteri’nin belirlediği üçüncü bir kişi (kurye dışında) tarafından en son ürünün zilyetliği devraldıktan 14 (on dört) gün sonra sona erer.

Bu cayma hakkını kullanabilmek için, Müşteri cayma hakkını kullanmak istediğini ve Sözleşmeyi fesih kararını WALLHANG’e, yazılı bildirim veya internet sitesi üzerinden sunulan diğer araçlarla bildirmelidir. Müşteri, WALLHANG’i info@wallhang.com.tr adresine bir e-posta göndererek bilgilendirebilir. Ayrıca Yenişehir, 14. Sokak No: 41 Merkezefendi, 20040 Denizli adresine yazılı bildirim göndererek de Müşteri cayma hakkını kullanmak istediğine ilişkin WALLHANG’i bilgilendirebilir. Müşteri, zorunlu olmasa da işbu Koşulların ekinde bulunan örnek cayma hakkı formunu kullanabilir.

Müşteri’nin cayma hakkının süresinde kullanabilmesi için, hakkın kullanım süresi bitmeden önce cayma hakkını kullanmak istediğine dair WALLHANG’i bilgilendirmesi yeterlidir.

Cayma hakkının kullanımı halinde, ürünün iadesi cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirim tarihinden itibaren 10 (on) gün içinde Sözleşmenin 17.3 maddesine uygun olarak elden veya kargo yoluyla yapılabilir.

Müşteri, herhangi bir sorusu olması halinde, internet sitesindeki iletişim formundan veya müşteri hizmetleri hattından (maliyeti Müşteri’nin kullandığı hat veya mobil operatörüne göre değişecektir) ya da destek@wallhang.com.tr adresine e-posta göndererek WALLHANG’e ulaşabilir.

Geri ödeme herhangi bir gecikme olmaksızın, cayma hakkının kullanımına dair bildirimin alınmasından itibaren 14 (on dört) günü geçmeyecek şekilde yapılır.

Müşteri’nin tercih ettiği iade yöntemine bakılmaksızın, kargo yoluyla iadeler WALLHANG’in seçtiği bir kurye tarafından yapılmazsa, WALLHANG’in maruz kalacağı ekstra masraflar, Müşteri’ye geri ödenecek miktara dahil edilmeyecektir.

Cayma hakkını kullanmanın sonuçları

Müşteri’nin Sözleşmeyi feshetmesi halinde, Madde 17.3'te aksinin belirtildiği durum hariç olmak üzere WALLHANG, Müşteri’den aldığı bütün ödemeleri teslimat masrafları da dahil (WALLHANG’in sunduğu en az maliyetli olan standart teslimat yöntemi dışında bir teslimat yöntemi seçildiğinde ortaya çıkacak ek masraflar hariç) Müşteri’ye iade eder.

WALLHANG, Müşteri’nin satın alma işlemi için kullandığı ödeme yönteminin aynısını kullanarak geri ödeme yapar ve hiçbir durumda, böyle bir geri ödemenin sonucunda Müşteri herhangi bir ek ücret ödemeyecektir.

Müşteri, ürünleri WALLHANG tarafından belirlenen kargo şirketine, herhangi bir gecikme olmaksızın, cayma hakkının kullanımına dair bildirimden itibaren 10 (on) günü geçmeyecek şekilde teslim etmelidir. Müşteri, bu 10 (on) günlük süre sona ermeden ürünleri geri göndermeli veya iade etmelidir.

Müşteri, yalnızca ürünlerin mahiyeti, özellikleri ve işleyişi için gerekli olan herhangi bir kontrolün ötesine geçen değer azalmalarından sorumlu olur.