Salgın dünya çapında milyonlarca canı yeniyor. Dünyamızı tehdit eden Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında evlerimizde daha çok zaman geçiriyoruz. Buna karşı hayatlarımızı devam ettirebilmek için yapmamız gerekenler var; çalışmalıyız ve işe gitmek ya da sorumluluklarımızı yerine getirmek için evden dışarı çıkmalıyız. Bu durumda hem kendi hayatlarımızı hem de diğer insanların hayatlarını tehlikeye sokmamak için yetkililerin aldıkları önlemleri uygulamak zorundayız. Sosyal hayatın kısıtlanması ve bu önlemlerin ne kadar devam edeceği şu an için kesin olarak bilinmemekle birlikte bunun uzun zaman alacağı tahmin edilmektedir. Yaşamak çok değerlidir ve bu önlemleri uygulamak hayati önem taşımaktadır. İnanıyoruz ki, insanoğlu tüm dünya yüzeyi gibi çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren bu pandemik hastalığa karşı çözüm bulacaktır ve insan yaşamı devam edecektir. Bu süreçte, panik yapmadan alınacak tedbirleri uygulayarak kendi sağlığımızı ve diğer insanların sağlıklarını korumak zorundayız. Hiç kimse hayatını kaybetmesin diye lütfen alınan tüm tedbirleri uygulayın. Çalışmayanlar veya evden çalışanlar için; bu bir tatil değildir ve eğer zorunda değilseniz evden dışarı çıkmayın. Hasta olmasanız bile, eğer virüsü taşıyorsanız; evden dışarı çıktığınızda gideceğiniz yerle ilgili yapacağınız tercihler, başka birinin hayatı ve ölümü arasında fark yaratabilir. Evde olmaktan keyif alanlar olacağı gibi sıkılanlar da olacaktır. Unutmayalım ki, evimizde olduğumuz için şanslıyız ve bu şansı kaybetmemeliyiz. Çünkü hiçbirimiz yenilmez değiliz; bu virüs haftalarca hastanede kalmanıza yol açabilir ve hatta sizi öldürebilir. Şimdiki zamanda yaşayın, ancak geleceğe hazırlanın. Gerçekten evinizde yaşamak, onu sevmek ve onunla ilgilenmek gelecekte mutlu ve sağlıklı bir yuva olarak kalmasına yardımcı olmaktır.

Evde olmanın herkes için yapılabilecek en doğru şey olduğu bu günlerde; evde dolu dolu zaman geçirmek ve dünyadaki olumsuz gelişmelerden uzaklaşmak için yapabileceğimiz birçok şey var. Bu dönemde evinizi keşfedin. Küçük şeylere gülümseyin; ortalığı dağıtın ve kutulardan bakmayı sevdiğiniz eşyaları çıkartarak eğlenin. Size ilham veren küçük şeylerin kıymetini bilin. Eşyalara dokunun, hikayesini hatırlayın; hayatınıza nasıl girdiğine gülümseyin. Dekorasyonda kendi tarzınızı yaratın; sizi mutlu eden ve gülümseten şeyleri birleştirin. Evinizle ilgili olumlu şeylere odaklanın, evde olmanın tadını çıkarın. Kitap okumak, müzik dinlemek, televizyon, dizi ve film seyretmek, yemek ve spor yapmak ilk akla gelenlerdir. Yazmak, resim yapmak, dikiş dikmek, dekoratif objeler üretmek gibi hobilere zaman ayırabilirsiniz. Zamanınızı online eğitimler, kurslar ile değerlendirebilirsiniz. Ailenizle zaman geçirebilir, onlarla birlikte olabilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa, o size en iyi dost olacaktır.

Sosyal medyadan uzaklaşamıyoruz; ancak bu konuda lütfen dikkat edin ve dünyada olan bitenlerin ya da yanlış bilgilerin sizi olumsuz olarak etkilemesine izin vermeyin. Yaşam enerjisine çok ihtiyacınız var ve moralinizi yüksek tutmalısınız. Bizim için hayat devam ediyor ve hayat devam ediyorken her zaman yapacak şeyler vardır.

Evde kalma sürecinde daha çok kendinize dönecek ve evinizde uzun zaman geçireceksiniz. Bu yüzden evlerinizi sizi mutlu ve rahat ettirecek, motivasyonunuzu artıracak bir şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz. Evinizde uzun süreden beri yapmayı planladığınız tamir ve tadilatları yapabilir; ev dekorasyonunuzu değiştirebilirsiniz. Bu düzenlemeler size iyi gelecektir. Bunun için bizim de size bazı ev dekorasyonu önerilerimiz var.

Özel sektörde işletmeler evden çalışma sistemine geçiyor. Evlerini ev ofis olarak kullanmaya başlayanlar var. Koltukta dizüstü bilgisayar ile çalışmak başlangıçta her ne kadar rahat gelse de zamanla iş disiplinini kaybetmeye yol açabilir. Bunun için öncelikle uygun yükseklikte bir çalışma masasına, rahat ve ergonomik bir sandalyeye ihtiyacınız var. Göz sağlığınız için güneş ışığının arkanızdan gelmesi gerekir. Masanızı, güneş ışığı arkanızdan gelecek şekilde yerleştiriniz. Çalışma alanınıza Yüce Atatürk Duvar Örtüsü asabilirsiniz. O size ışık olacaktır.

WALLHANG | Atatürk Duvar Örtüsü

WALLHANG Yüce Atatürk duvar örtüsü.

Odanızı güneşle tasarlayın, her gününüz aydın olsun. Aydınlık odaların bizi daha mutlu, daha canlı hissettirdiği doğrudur. Odalarınızdaki doğal ışık miktarı ruh halinizi gerçekten etkileyebilir. Güneş ışığı ve D vitamini ile dolu bu kutsanmış ışınlar size olumlu hissettirir. Odalarınıza doğal ışık getirmenin birçok yolu var. Dekorasyonda aynalar, açık renkli hafif perdeler, camlı şeffaf kapılar, ışığı yansıtan ve emici olmayan duvar renkleri kullanmak bunlardan bazıları.

WALLHANG | Sunshine Duvar Örtüsü

WALLHANG Sunshine duvar örtüsü.

Her zaman doğayı özlüyor ve ona dönmeyi arzuluyoruz. Eğer ona gidemiyorsanız, bakabileceğiniz bir duvar örtüsünü odanıza asabilirsiniz. Doğa bize her zaman olduğu gibi ilham kaynağı ve umut  verici olacaktır.

WALLHANG | Olive Trees with Yellow Sky and Sun Duvar Örtüsü

WALLHANG Olive Trees with Yellow Sky and Sun duvar örtüsü.

Deniz manzarasında ufuklara dalabilirsiniz.

WALLHANG | Seascape Duvar Örtüsü

WALLHANG Seascape duvar örtüsü.

Retro uzay temalı duvar örtüsünde yıldızları seyredebilir; uzayın derinliklerine yolculuk edebilirsiniz.

WALLHANG | Carina Nebula II Duvar Örtüsü

WALLHANG Carina Nebula II duvar örtüsü.

Moonshot Duvar Örtüsü götürür sizi Ay’a.

WALLHANG | Moonshot Duvar Örtüsü

WALLHANG Moonshot duvar örtüsü.

Bu kapsamda; çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığını korumak için tüm tedbirleri alıyoruz. Ürünlerimiz Türkiye'de üretilmektedir. Web sitemiz online alışveriş yapmaya açıktır ve size hizmet vermeye devam ediyoruz. Koronavirüs (COVID-19), sevkiyatları ve teslimatları doğrudan etkilemez. T.C. Sağlık Bakanlığı'nın bildirdiğine göre; genel olarak bu virüsler yüzeylerde kısa süre canlı kalabildikleri için paket veya kargo ile bulaşma olması beklenmemektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün de bu konuda kısıtlaması yoktur.

Sağlıcakla kalın ve kendinize iyi bakın; sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

destek@wallhang.com.tr